ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Заклад дошкільної освіти № 58 був побудований 1 грудня 1963 року Ізюмським тепловозо-ремонтним заводом за типовим проектом, розрахований на 189 дітей: на 3 групи дітей раннього віку і 5 дошкільних груп та переданий на баланс Південної залізниці.

Очолила новобудову Бабак Ніна Іванівна – досвідчений педагог, учасниця Великої Вітчизняної війни. Багато зусиль довелось докласти їй для створення необхідних умов для того, щоб новий, просторий, затишний дитячий садок гостинно розкрив свої двері майбутнім вихованцям. Оздоблювальні роботи продовжувались до березня 1964 року.Настав березень 1964 року.

Першими вихователями були призначені:

Забашта Олександра Лаврент’євна

Сухомлин Єлізавета Григорівна

Лебединська Ганна Михайлівна

Звєрєва Валентина Іванівна

Бабак Марія Константинівна

Круглова Надія Олександрівна

Шило Наталія Андріївна

Шевченко Валентина Яківна.

Протягом місяця персонал закладу дошкільної освіти разом з батьками вихованців старанно працював. До прийому дітей буди підготовлені групові кімнати, спальні, дитячі майданчики. Були придбані дитячі меблі, обладнання, іграшки. Територія дошкільного закладу являла собою піщаний пустир з залишками будівельного сміття. Для розбивки клумб завозили чорнозем. Облаштовували територію, вивозили каміння, саджали дерева та кущі. Ця робота виконувалася колективом дитячого садка та батьками в неробочий час.

Списки дітей були складені задовго до відкриття садочка. 1 квітня 1964 року дитячий садок було відкрито. Групи швидко заповнювалися веселим дитячим сміхом, допитливими дитячими оченятами. Були відкриті 4 групи раннього віку, починаючи з 2,5 місяців до 3 років і 3 дошкільні групи з денним перебуванням дітей і 1 цілодобова санаторна група, яку відвідували діти інфіковані на туберкульоз (позитивна реакція Манту), для відкриття якої було прикладено багато зусиль.

Розпочалися робочі будні дитячого закладу. Колектив підібрався дружній, працездатний.

На базі дитячого садочка № 58 працювало методичне об’єднання, яким керувала вихователь-методист Кривчун Віра Миколаїівна. Вихователі старанно ставилися до їх підготовки та проведення. Велику увагу приділяли роботі по ознайомленню дітей з оточуючим та природою. Дітей знайомили з професіями їх батьків, які здебільшого працювали на тепловозоремонтному заводі. Виховували дітей на краєзнавчому матеріалі: знайомили з героями Ізюмщини, велику увагу надавали патріотичному вихованню. Бабак Ніна Іванівна пропрацювала завідуючою більше 10 років. За свою плідну працю була нагороджена Іменним годинником Міністерства залізничного транспорту. А вихователі неодноразово нагороджувались почесними грамотами, дипломами і матеріальними заохоченнями. Справу розпочатою Ніною Іванівною продовжили завідуючі:

з 1979 – 1989 рік Кривчун Віра Михайлівна,

з 1989 – 1997 рік Рацин Тетяна Федорівна.

У листопаді 1996 року дитячий садок було передано на баланс Ізюмьського виконкому, відомство міського відділу освіти, де він одержав новий порядковий № 14.З листопада 1997 року очолила заклад дошкільної освіти № 14 Поліщук Наталія Василівна.

З грудня 2017 року очолила заклад дошкільної освіти Середа Олена Миколаївна/

Сьогодні заклад дошкільної освіти відвідують 150 дітей, це складає вісім вікових груп:

Групи раннього віку – 2

Групи дошкільного віку – 6

Найважливіше завдання закладу дошкільної освіти – це зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця, використовуючи різноманітні форми і методи роботи з дітьми. З цією метою в дошкільному закладі відкрита фітовітальня, обладнаний фізкультурний зал. Вихователі вивчають та втілюють в практику роботи педагогічний досвід дошкільного закладу № 280 м. Запоріжжя з валеологічного виховання «Будьте здорові, діти!», рекомендований науково-методичною комісією з дошкільної педагогіки та психології Міністерства освіти і науки України. Колективом педагогів проводяться змістовні виховані заходи: «Родинне свято», тематичні вечори для вихователів «Педагогічна світлиця», творча зустріч з педагогічним колективом ДНЗ № 2 з проблеми валеологічного та фізичного виховання.

Педагоги закладу дошкільної освіти систематично приймають участь в міській та обласних конкурсах, за участь в яких одержували нагороди.Заклад дошкільної освіти по відношенню до сім’ї є консультативним і просвітницьким осередком з психолого-педагогічних питань виховання.

На базі закладу дошкільної освіти учні 10-11 класів загальноосвітніх шкіл № 10, 11, 12 одержували допрофесійну підготовку з спеціальності: «Дошкільне виховання» в період з 1997 року по 2004 рік.

Колектив педагогів ЗДО № 14 обрав свій шлях за покликанням душі. Педагоги працюють стабільно і творчо. Використовують нові методики, нетрадиційні підходи, новітні технології. У здійсненні навчально-виховного процесу, несуть світло, тепло і любов свого серця дітям.